Domů

Úvod > Soutěže, Exkurze

Střední průmyslová škola Hronov
adresa: Hostovského 910, 54931 Hronov, tel.: 491485048, e-mail: skola@spshronov.cz

Exkurze Kutná Hora

I letos, jako každý rok, se vydali žáci prvních ročníků průmyslové školy na literárně historickou exkurzi. Tentokrát jsme zvolili Kutnou Horu. Počasí bylo vskutku letní, tak jsme byli rádi za stín chrámu svaté Barbory i katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Nemohli jsme vynechat samozřejmě i nejnavštěvovanější památku Kutné Hory - kostnici. Ve Vlašském dvoře jsme obdivovali mincovnu a šikovnost pana pregéře. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí jak historických, tak literárních. Kutá Hora je spojena i s řadou významných českých spisovatelů - Josefem Kajetánem Tylem, Karlem Havlíčkem Borovským, Jiřím Ortenem…

DVANÁCTÁ " HRONOVSKÁ STŘEDOŠKOLSKÁ LAŤKA"

Dne 14. června 2017 se na školním hřišti SPŠ Hronov uskutečnil již 12. ročník soutěže žáků středních škol ve skoku vysokém. Letos se soutěže zúčastnilo 13 závodníků ze čtyř škol (Obchodní akademie Náchod, Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí, Academia Merkurii Náchod a pořádající SPŠ Hronov). V soutěži jednotlivců zvítězil Netík Ondřej, SPŠ Hronov, s výkonem 165 cm. Na 2. místě se umístil Nápravník Jan reprezentující SPŠ Hronov s výškou 160 cm a 3. místo obsadil Dian Patrik, Obchodní akademie Náchod výkonem 150 cm. Soutěž byla velmi vyrovnaná, mezi závodníky se stejným výkonem rozhodoval počet nezdařených pokusů. V soutěži družstev obsadilo 1. místo družstvo SPŠ Hronov, 2. místo Obchodní akademie Náchod a 3. místo Academia Merkurii Náchod. Na snímcích jsou 3 nejlepší jednotlivci, družstva a průběh závodů.

T-profi - Talenty pro firmy

V pátek 11.11.2016 proběhlo v Hradci Králové 1.krajské kolo odborné soutěže T-profi - Talenty pro firmy. Jedná se o soutěž osmičlenných týmů složených ze žáků 5.tříd základní školy, 2.ročníků střední školy, pedagoga střední školy a vedoucího týmu, kterým je zástupce firmy spolupracující se školami. Náš tým koučoval Ing. Jirman ze spolupracující firmy Wikov MGI. Soutěž pořádá Hospodářská komora ČR ve spolupráci s krajskými hospodářskými komorami s cílem podpořit polytechnickou výuku, zdůraznit význam kvality odborné přípravy a zejména propagovat příklady dobré praxe ze spolupráce zaměstnavatelů se středními i základními školami. Úkolem soutěžících je v daném časovém limitu postavit a zprovoznit dle zadání nové funkční zařízení na bázi polytechnické stavebnice. Součástí soutěže jsou doprovodné disciplíny zaměřené na rozvoj jemné motoriky a bezpečnosti práce. Našemu týmu ve složení Štěpán Melichar, Miroslav Vlček, Jan Florian (všichni SPŠ Hronov), Anna Pragerová, Barbora Karásková a Luboš Kittler (žáci ZŠ Hronov) se dařilo. "Nejdříve jsme si rozdělili v týmu úkoly a pak se pustili s chutí do práce", říká Mirek Vlček a dodává: "Všechny disciplíny jsme zvládli v rekordním čase, ale výsledek nebyl úplně podle představ poroty. Škoda." Podle hodnocení odborné poroty nasadili naši soutěžící laťku hodně vysoko. Jen drobná technická nedokonalost jim připsala trestné minuty a celkově obsadili 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci. Vedení základní školy děkujeme za spolupráci, páťáci byli úžasní. Díky patří samozřejmě i firmě Wikov. Těšíme se na příští ročník a věříme, že se v žebříčku hodnocení posuneme výš.

Celostátní matematická soutěž

Školní kolo 24. ročníku Celostátní matematické soutěže se uskutečnilo ve dnech 2. 3. a 10. 3. 2016. Školního kola se zúčastnilo 21 žáků. Do celostátního kola, které se konalo dne 01. 4. 2016 v Hradci Králové, postoupili tři nejlepší, kteří tak mohli reprezentovat naši školu na té nejvyšší úrovni. Jeden bohužel onemocněl a soutěž tak pro něj skončila. Zbývající dva však úspěch neminul. Blahopřejeme tímto Matějovi Starému z 1.F a Danielu Šandovi z 2.E, kteří se v celostátním kole rozhodně neztratili. Matěj se ve své kategorii umístil na 8. - 9. místě v rámci celé republiky z celkového počtu 120 žáků. Daniel skončil ve své kategorii na 22. - 25. místě z celkového počtu 112 účastníků. Oběma počtářům děkujeme za reprezentaci školy a doufáme, že se do soutěže rádi zapojí i v příštích letech.
Za organizační tým Lucie Pošvářová

Finále "Českých ručiček" elektro-slabo 2016

14.4. 2016 se David Teuber ze 3.D odebral do "Mekky" celorepublikové soutěže "České ručičky" - Brna. Po lítém souboji se v silné konkurenci nejlepších budoucích českých řemeslníků v oboru elektro - slaboproud umístil na skvělém 6. místě! Závěrečný ceremoniál ozdobil svou přítomností senátor Ing. Stanislav Juránek.

Soutěž odborných dovedností elektro-slaboproud 2016

se konala opět na naší škole 1. a 2. března. Naši borci se po loňském úspěchu blýskli již potřetí za posledních pět let a zvítězili. V silné konkurenci dvanácti družstev z renomovaných škol z téměř celé České republiky obsadili 1. místo. V jednotlivcích obsadil David Teuber 2. místo a Jakub Jarý (oba ze 3.D elektro) 6. místo. V praktické části se dokonce oba umístili na prvních dvou místech! Kromě hodnotných cen, jako značková sluchátka, pájecí stanice a další, si domů přivezli i funkční výrobek laboratorního zdroje. David se navíc nominoval do finále Českých ručiček v Brně. Gratulujeme!

Loňské a starší akce a soutěže

Celostátní matematická soutěž

Školní kolo 23. ročníku Celostátní matematické soutěže proběhlo ve dnech 19.2. a 25.2. 2015. Školního kola se zúčastnilo se zúčastnilo 57 žáků. Do celostátního kola postoupili tři nejlepší a reprezentovali školu 27.3. 2015 v Hradci Králové. Děkujeme tímto Danielu Klimešovi z 1.A, Miroslavu Kmentovi z 1.E a zvláště Michalu Lelkovi ze třídy 1.A, který se ve své kategorii umístil na 72.–74. místě v rámci celé republiky z celkového počtu 318 žáků.

DESÁTÁ " HRONOVSKÁ STŘEDOŠKOLSKÁ LAŤKA"

latka15

Dne13.května 2015 se na školním hřišti SPŠ Hronov uskutečnil již 10. ročník soutěže žáků středních škol ve skoku vysokém. Letos se soutěže zúčastnilo 14 závodníků z čtyř škol ( Obchodní akademie Náchod, Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí, Academia Merkurii Náchod, a pořádající SPŠ Hronov ). V soutěži jednotlivců zvítězil Schärfer David s výkonem 165 cm, Obchodní akademie Náchod. Na 2. místě se umístil Tvrdík Matyáš Academie Merkurii Náchod, 165 cm a 3.místo obsadil Daniel Hepnar z Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí, 165 cm. Soutěž byla velmi vyrovnaná, mezi závodníky se stejným výkonem rozhodoval počet nezdařených pokusů. V soutěži družstev obsadila 1.místo Obchodní akademie Náchod, 2.místo SPŠ Hronov a 3.místo Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí. Na snímcích jsou 3 nejlepší jednotlivci, družstva a průběh závodů.

Soutěž odborných dovedností elektro-slaboproud Trutnov 2015

sod

Jak Fénix z popela povstali elektronici na SOD 2015 v Trutnově a 20. března odčinili loňskou potupnou porážku. V silné konkurenci deseti družstev z renomovaných škol z téměř celé České republiky obsadili 1. místo. V jednotlivcích obsadil Pavel Bureš 3. místo a Jiří Matusek (oba ze 3.D elektro) 5. místo. Kromě hodnotných cen, jako značková sluchátka, meteostanice, digitální multimetr a další, si domů přivezli i funkční výrobek integrovaného zesilovače k subwooferu. Gratulujeme! Klikni na obrázek a podívej se do fotogalerie.

Krajské kolo závodu Automobileum 2013

Ve středu 24.4.2013 jsme se zúčastnili s družstvem automechaniků krajského kola závodu Automobileum na autodromu Vysoké Mýto. Kromě naší školy, zde byli žáci z Hradce Králové, Rychnova nad Kněžnou, Nového Bydžova a jako hosté i automechanici z Holic. Soutěžící nejprve absolvovali test z dopravních předpisů a základů první pomoci a poté nastoupili k plnění jednotlivých dovednostních disciplin. Jízda zručnosti na okruhu na čas s přesností zastavení ve čtverci 50x50 cm, jízda na kluzném povrchu s přesností zastavení před překážkou, couvání mezi kužely s tlačeným vozidlem, couvání do podélného stání a kompletní výměna kol. V tvrdé konkurenci se náš žák Michal Máslo umístil v jednotlivcích na krásném 3. místě, v soutěži družstev jsme skončili na místě 4. Další foto v galerii.

auto 13

auto 13

auto 13

auto 13

auto 13

auto 13

auto 13

auto 13

Celostátní matematická soutěž 2013/2014

Tři z postupujících reprezentovali školu 28. 3. 2014 v Hradci Králové. Děkujeme všem zúčastněným, zvláště Pavlu Duroňovi ze třídy 2.E, který se ve své kategorii umístil na 12. místě v rámci celé republiky z celkového počtu 96 žáků. V rámci Královehradeckého kraje obsadil krásné 3. místo, gratulujeme.

Školní kolo matematické soutěže 2013/2014

Vyhodnocení školního kola celostátní matematické soutěže 2013/2014, které proběhlo ve dnech 19.2. a 25.2.2014. Bylo přihlášeno 64 žáků do sedmi kategorií, soutěže se zúčastnilo 50 žáků. Všem soutěžícím děkujeme za účast. Do celostátního kola, které se uskuteční 28.3.2014 v Hradci Králové, postupují tito žáci:
Pavel Bureš, Patrik Crha, Pavel Duroň, Tomáš Knápek a Patrik Kubeček.

Soutěž odborných dovedností oboru Nástrojař 2013

Momentky ze soutěže a z předávacího ceremoniálu. Podívejte se na výsledkovou listinu.

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

sod 13

Soutěž odborných dovedností elektro slaboproud 2013

Petr Studený a Štěpán Martinec - to je tým, který nás reprezentoval pod vedením p.uč. Linharta st. v SPŠ Česká Třebová. Za úkol měl odčinit loňskou porážku, což se mu podařilo a v silné konkurenci obsadil 4. místo z 15 družstev, a to i přesto, že Štěpán byl nominován jako náhradník za zraněnou týmovou jedničku. Petr Studený byl navíc celkově 4. a o vlásek mu unikl postup do finále Českých ručiček. Gratulujeme!

Automobileum - 1.místo v kraji

auto

Cílem soutěže Automobileum je umožnit žákům škol z celé České republiky, které nabízejí obory zaměřené na automobilový průmysl, porovnání teoretických znalostí a praktických dovedností a výměnu zkušeností. Letošní krajské kolo Mistrovství automobilních škol proběhlo pod záštitou Královéhradeckého kraje na autodromu ve Vysokém Mýtě ve čtvrtek 3. května 2012. Soutěžila čtyřčlenná družstva žáků 3. ročníků oboru automechanik - mechanik opravář motorových vozidel. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení Ondřej Vacek, Radek Vlk, Pavel Šolar, Leoš Martínek a náhradníkem byl Tomáš Němec. Kluky čekaly nelehké disciplíny, ve kterých museli prokázat nejen vědomosti, ale i zručnost a pohotovost. Soutěž se skládá ze 6 disciplín - vědomostního testu, jízdy zručnosti na suchém povrchu, jízdy zručnosti na kluzké ploše, výměny kol, couvání bez motoru a parkování do podélného stání. Naše družstvo zvládlo všechna úskalí soutěže na výbornou a obsadilo 1. místo. Našim žákům blahopřejeme k titulu přeborníků Královéhradeckého kraje a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Devátá " HRONOVSKÁ STŘEDOŠKOLSKÁ LAŤKA"

latka 14

Dne 14.května 2014 se na školním hřišti SPŠ Hronov uskutečnil již 9. ročník soutěže žáků středních škol ve skoku vysokém. Letos se soutěže zúčastnilo 18 závodníků z pěti škol (Obchodní akademie Náchod, Gymnázium Broumov, Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí, Střední škola hotelnictví a podnikání Hronov, Střední odborná škola sociální EA a pořádající SPŠ Hronov ).
V soutěži jednotlivců zvítězil Vladimír Pinkava z SPŠ Hronov s výkonem 160 cm. Na 2.místě se umístil David Vitebský Obchodní akademie Náchod 160 cm a 3.místo obsadil Dan Hepnar ze Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí 160 cm. V soutěži družstev obsadilo 1.místo družstvo ze Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí, 2.místo SPŠ Hronov a 3.místo Střední škola hotelnictví podnikání Hronov. Na snímcích ve fotogalerii jsou 3 nejlepší jednotlivci, družstva.

přidat k Oblíbeným | statistika