Domů

Úvod > Návody a Konstrukce

Střední průmyslová škola Hronov
adresa: Hostovského 910, 54931 Hronov, tel.: 491485048, e-mail: skola@spshronov.cz
Nebojte se elektřiny aneb postavte si ...
(návody k elektrotechnickým konstrukcím pro začínající montéry a další zájemce o studium) :


Vážení mladí přátelé (nebo budoucí přátelé) elektrotechniky,
vítáme Vás v krátkém seriálu o základech elektroniky a elektrotechniky, ve kterém chceme poněkud zábavnější formou přiblížit taje a záhady nejdynamičtějšího oboru lidské činnosti. Dříve než se pustíme do zapojování, je důležité se seznámit alespoň s některými základními teoretickými pravidly. Začněme se schématickými značkami, ze kterých je složeno schéma zapojení. Postačí nám znalost pouze několika symbolů použitých v zapojeních v tomto seriálu (všechny soubory jsou ve formátu pdf):

Seriál zahájíme jednoduchým zabezpečovacím zařízením. V následujících souborech se dozvíte vše potřebné k úspěšnému dokončení :

Ve druhém dílu si postavíme jednoduchou "barevnou" hudbu. V následujících souborech se dozvíte vše potřebné k úspěšnému dokončení pokusu :

Ve třetím dílu si postavíme automatické noční světlo. V následujících souborech se dozvíte vše potřebné k úspěšnému dokončení pokusu :

Ve čtvrtém, posledním dílu si řekneme, jak zjistit, zda je baterka ještě dobrá nebo zralá na vyhození. Postavíme si "baterkoměrku". V následujících souborech se dozvíte vše potřebné :


Hlasuj v anketě, pošli dotaz nebo připomínku k elektro návodům

přidat k Oblíbeným | statistika